Rolex Datejust 31 – White Mother-of-Pearl Diamond Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278383RBR) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Set with 46 diamonds |
| Dial | White mother-of-pearl set with 10 diamonds in 18 ct gold settings |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Champagne Diamond Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278383RBR) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Set with 46 diamonds |
| Dial | Champagne-colour with sunray finish and 10 diamond hour markers |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – White Mother-of-Pearl Diamond Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278385RBR) |
| Case Material | 18 ct Everose gold |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Set with 46 diamonds |
| Dial | White mother-of-pearl set with 10 diamonds in 18 ct gold settings |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | President, semi-circular three-piece links (18 ct Everose gold) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Silver Diamond Dial & Fluted Bezel
د.إ4,600.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278275) |
| Case Material | 18 ct Everose gold |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct Everose gold |
| Dial | Silver with sunray finish; 8 diamond hour markers and a diamond-set IX |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | President, semi-circular three-piece links (18 ct Everose gold) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Olive Green Roman Dial & Fluted Bezel
د.إ4,600.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278273) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | Olive green with sunray finish; 18 ct gold Roman numerals with a diamond-set VI |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – White Mother-of-Pearl Roman Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278381RBR) |
| Case Material | Everose Rolesor (Oystersteel and 18 ct Everose gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Set with 46 diamonds |
| Dial | White mother-of-pearl with 18 ct gold Roman numerals |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Everose Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – White Mother-of-Pearl Diamond Dial
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278273) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | White mother-of-pearl set with 10 diamonds |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – White Mother-of-Pearl Diamond Dial & Jubilee Bracelet
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278274) |
| Case Material | Oystersteel and 18 ct white gold (White Rolesor) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct white gold |
| Dial | White mother-of-pearl set with 10 diamonds |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Oystersteel) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Chocolate Diamond Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278273) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | Champagne-colour with sunray finish and 10 diamond hour markers |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Chocolate Diamond Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 |
| Case Material | 18 ct yellow gold |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Set with diamonds |
| Dial | Champagne-colour with sunray finish and Roman numerals |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | President, semi-circular three-piece links |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Champagne Roman Dial & Diamond Bezel
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278288RBR) |
| Case Material | 18 ct yellow gold |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Set with diamonds |
| Dial | Champagne-colour with sunray finish and Roman numerals |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | President, semi-circular three-piece links |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Silver Diamond Dial, Fluted Bezel & Jubilee Bracelet
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Reference 278273) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | Silver with sunray finish and 10 diamond hour markers |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Concealed folding Crownclasp |
| Certification | Superlative Chronometer (COSC + Rolex certification after casing) |
Rolex Datejust 31 – Yellow Rolesor & Roman Dial
د.إ4,600.00Product Specification
| Feature | Details |
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust 31 (Ref: 278273) |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18 ct yellow gold) |
| Case Size | 31 mm |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | Champagne-colour sunray finish with Roman numerals |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 2236) |
| Power Reserve | Approximately 55 hours |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links |
| Water Resistance | 100 meters (330 feet) |
Rolex Datejust 31 – Rosé Dial, Fluted Bezel & Jubilee Bracelet
د.إ4,900.00Product Specification
| Feature | Details |
| Model Case | Oyster, 36 mm, Oystersteel and yellow gold |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | Champagne-colour with sunray finish |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 3235) |
| Functions | Centre hour, minute and seconds hands; Instantaneous date |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire, Cyclops lens over the date |
| Water Resistance | Waterproof to 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Folding Oysterclasp with Easylink 5 mm comfort extension |
Rolex Datejust 36 Champagne Dial
د.إ4,600.00Product Specification
| Feature | Details |
| Model Case | Oyster, 36 mm, Oystersteel and yellow gold |
| Bezel | Fluted, 18 ct yellow gold |
| Dial | Champagne-colour with sunray finish |
| Bracelet | Jubilee, five-piece links (Yellow Rolesor) |
| Movement | Perpetual, mechanical, self-winding (Calibre 3235) |
| Functions | Centre hour, minute and seconds hands; Instantaneous date |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire, Cyclops lens over the date |
| Water Resistance | Waterproof to 100 metres / 330 feet |
| Clasp | Folding Oysterclasp with Easylink 5 mm comfort extension |
Rolex Yacht-Master 42mm Two tone bracelet
د.إ5,900.00
Two tone bracelet
Bezel:Ceramic
Bracelet:silver and rosegold
Brand:Rolex
Case Material:silver
Case Size:42.mm
Gender:Male
ModelYacht-Master
Movement:Automatic
Rolex Yacht-Master 42mm With diamond
د.إ6,500.00
Bezel:Ceramic
Bracelet:rubber
Brand:Rolex
Case Material:Titanium
Case Size:42.mm
Gender:Male
ModelYacht-Master
Movement:Automatic
Rolex Yacht-Master 42mm Rubber bracelet
د.إ5,900.00
Bezel:Ceramic
Bracelet:rubber
Brand:Rolex
Case Material:Titanium
Case Size:42.mm
Gender:Male
ModelYacht-Master
Movement:Automatic
Rolex Yacht-Master 42mm Silver bracelet
د.إ5,900.00
Bezel:Ceramic
Bracelet:Silver
5900 Aed
Brand:Rolex
Case Material:Titanium
Case Size:42.00
Gender:Male
ModelYacht-Master
Movement:Automatic
Rolex Submariner Date 41mm Twotone bracelet
د.إ5,800.00
Brand : Rolex
Model : Submariner Date
Model number : 126610LN
Movement : Automatic
Case diameter : 41mm
Case material : Oystersteel
Bracelet color : silver and gold
Bracelet material : Oystersteel
Condition : super clone
Inclusions : Full set
Clasp : Fold clasp
























